Divadlo Na kárce - Mgr. BcA. Majka Šmolková
+420 773 159 638
majka@nakarce.cz

O nás

Jsme absolventky pražské DAMU, obor dramatická výchova, předtím jsme se obě věnovaly pedagogice.

Naši tvorbu zaměřujeme především na inscenace pro děti předškolního věku a též pro ty o něco mladší. V Divadle Na kárce se snažíme nacházet takové divadelní prostředky, aby i ti mladší mohli být součástí představení a nemuseli se „jen dívat“ a pasivně přijímat. Proto je jedním ze základních pilířů našich inscenací interaktivita.

Majka Šmolková

Jsem absolventka pražské DAMU a pedagogické fakulty v Prešově - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Žiji v Praze a jsem máma dvou krásných dětí, které se staly mou motivací a inspirací k vytváření divadelních představení vhodných už pro batolata.

Vystudovala jsem předškolní pedagogiku na Pedagogické fakultě v Prešově. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem působila jako učitelka v mateřské škole. Zároveň jsem si po přistěhování do Prahy splnila svůj sen a přihlásila se na Katedru výchovné dramatiky DAMU, kam jsem byla přijata. Studium dramatické výchovy mi pomohlo propojit mou vášeň k pohádkám, učení a divadlo. Na katedře jsme se poznali s Bárou, se kterou nyní v Divadle Na kárce působíme. Zjistily jsme, že nás těší hledat vztahy mezi tím, co už o dětech a divadle víme a propojujeme to tak, aby si divadlo mohly užít i ti nejmenší. Naše první spolupráce byla na inscenaci Ptáček a lev pod Studiem Damůza.

Bára Černochová

Jsem absolventka pražské DAMU, hraji v Divadle Minor, věnuji se dramatické-výchově a vzdělávání. A miluju kávu! 🙂

Můj život dost ovlivnilo, že jsem jako desetiletá začala chodit do literárně-dramatického oboru na ZUŠ, kde jsem si zamilovala, jak samotnou dramatickou výchovu, tak i divadlo.
Z pedagogické školy jsem se dostala na KVD DAMU a dá se říct, že v celém mém pracovním životě se vše točí kolem divadla, práce s dětmi a mladými lidmi a jejich rozvíjení pomocí dramatické výchovy, divadla a jednoduše řečeno pomocí prožitku. V současné době hraji v Divadle Minor v představení To byl jen vtip!, v představení Ptáček a lev od Damúzy. Učím na ZUŠ Klecany. Spolupracuji s Pamětí národa a Divadlem D21 na vzdělávacích programech pro střední školy. A mám fantastického syna Mikoláše, který mě do světa divadla pro děti zavádí hlouběji a hlouběji.